fbpx

Ny pedel ansat

Ny pedel tiltræder stilling d. 01 februar.
Det er med stor glæde, at vi kan meddele, at vi har fundet vores nye pedel, som slutter sig til Team Vestbirk d. 01 februar. Vi takker for de mange kvalificerede ansøgninger og interessen omkring stillingen.    Det kommende halve år vil vi tillade os at opbevare de tilsendte ansøgninger, såfremt vi skulle få behov for for en medarbejder med samme kvalifikationer.

Vi giver gerne en rundvisning

Du skal mærke stemningen, se vores skole, tale med vores elever og møde vores lærere. Du skal mærke det selv!

Mød vores undervisere

Et ungt lærerteam, der brænder for sine fag - og for unge mennesker. Mød os her!

Hverdagen på Vestbirk

På Vestbirk er der fart over feltet! Vi har et højt aktivitetsniveau og elsker gode oplevelser med fællesskabet som omdrejningspunkt.