fbpx

Job: engageret pedel søges

Vi søger en engageret pedel til vores pedel-team.
Engageret pedel søges Vestbirk Musik- & Sportsefterskole søger en dygtig pedel med en håndværksmæssig baggrund.   Du skal være positiv og imødekommende og skal kunne trives på en efterskole med både personale og elever. Opgaverne er meget forskelligartede, og der skal til tider ”tænkes ud af boksen”. Du vil skulle indgå i et pedelteam.   Vi forestiller os: at du er god til at skabe overblik at du trives med ofte at blive forstyrret og alligevel kan løse de planlagte opgaver at du kan klare fysisk hårde opgaver. At du kan lide at arbejde blandt unge mennesker At du har en håndværksmæssig baggrund eller lignende. Stillingen er på 37 timer ugentlig med start efter aftale dog senest 1. februar 2022. Ansættelse og løn efter aftale. Skriftlig ansøgning sendes til: kontor@vmse.dk   Ansøgningsfrist onsdag den 1. december.

Vi giver gerne en rundvisning

Du skal mærke stemningen, se vores skole, tale med vores elever og møde vores lærere. Du skal mærke det selv!

Mød vores undervisere

Et ungt lærerteam, der brænder for sine fag - og for unge mennesker. Mød os her!

Hverdagen på Vestbirk

På Vestbirk er der fart over feltet! Vi har et højt aktivitetsniveau og elsker gode oplevelser med fællesskabet som omdrejningspunkt.